20 stycznia, 2021

XVI Śniegołazy

’’A czy szlak będzie łatwy?” ’’……… otóż nie!”

Miło nam poinformować, że w tym roku, po raz szesnasty mamy przyjemność ogłosić nadejście Śniegołazów! Chociaż i tym razem, w mroźną i ciemną noc będzie nam trzeba zmierzyć się pieszo z prawie 47 kilometrowym szlakiem, to możemy zapewnić, że będzie wesoło, ciekawie, gwarnie, mokro, błotniście, śnieżnie, pod gwiazdami, w blasku księżyca oraz ze wspaniałymi towarzyszami! A po przejściu trasy ta niesamowita satysfakcja!

Łazimy dla dzieci! z Hospicjum Pomorze Dzieciom

Czym są Śniegołazy?

Jest to ekstremalny rajd, którego celem jest przejście około 50km szlakiem turystycznym w ciągu jednej nocy. Śniegołazy są coroczną imprezą organizowaną przez Akademicki Klub Turystyczny GDAKK. Tradycyjnie dwie grupy uczestników ruszają z przeciwnych kierunków, by spotkać się w połowie trasy.

Kiedy?

W nocy z 6/7 lutego 2021 roku.

Gdzie?

Szlak Kociewski (żółty), odcinek Czarna Woda – Starogard Gdański.

Miejsce startu:

Dworzec PKP w Czarnej Wodzie
lub
Dworzec PKP w Starogardzie Gdańskim.

Zbiórka:

Starogard Gd. godz. 20:20,
Czarna Woda godz. 20:50.

Rozdanie koszulek, map, wspólne zdjęcie i słowo od organizatorów.

Dojazd:

Pociąg regionalny relacji Gdynia Gł.- Tczew: Gdynia Gł: g.18:30 (odjazd) – Tczew g. 19:27 (przyjazd). W Tczewie przesiadka na pociąg regionalny relacji Tczew – Czarna Woda ( przejeżdża przez Starogard Gdański): Tczew g. 19:46 – Starogard Gd. g. 20:08 – Czarna Woda g. 20:40

Powrót:

Godziny odjazdów pociągów Przewozów Regionalnych:
Czarna Woda      Starogard Gd.
04:24                         05:05
06:23                         06:56
08:39                         09:09
11:32                         12:04
14:57                         15:29

W Tczewie należy przesiąść się na pociąg Przewozów Regionalnych (lub innego przewoźnika, mając odpowiedni bilet) jadący w kierunku Trójmiasta.

Więcej informacji o dojeździe i powrocie można znaleźć w zakładce dojazd.

Miejsce wypoczynkowe:

W połowie przewidzianej trasy, będzie do dyspozycji ognisko z dostępem do wrzątku oraz do herbaty i kawy. Dokładne oznaczenie miejsca będzie znajdować się na mapie, którą uczestnicy otrzymają na starcie imprezy i/lub mailowo w postaci cyfrowej do aplikacji GPS.

Fundacja Pomorze Dzieciom

Zachęcamy do wspomagania Fundacji Pomorze Dzieciom, z którą już po raz szósty zbieramy fundusze na opiekę hospicyjną nad dziećmi.

I Ty możesz pomóc!
Wystarczy wrzucić pieniądze do puszki wolontariusza na starcie przy odbiorze pakietu startowego!

Po więcej informacji zapraszamy na stronę oraz profilu FB Fundacji.

Zgłoszenia i koszulki:

Mimo, że impreza jest darmowa konieczne jest zgłoszenie się poprzez formularz w celach organizacyjnych. Zapisać można się do dnia imprezy ale zachęcamy do wcześniejszego zapisywania się gdyż ułatwi to nam organizację Imprezy.

Przez powyższy formularz można również zamawiać koszulki.

Ważne zasoby:

Mapy:

Instrukcja wgrania mapy do smartfona:

https://drive.google.com/file/d/19pbaRFCZlagSqygbL7PNClvB6pJvlheN/view?fbclid=IwAR3wz_SxovsZJSao2hCV4dL8ujrGj2n7kxBRD7qjnna1XeI9UZ7vOnv4k6M

Mapa elektroniczna:

https://drive.google.com/file/d/1wdvujjkRD2CsaH0uXiKyWD9GzjsVjH_V/view?fbclid=IwAR2iLq0HaLcl0QSXe8hU6Pt6A5-DvSJpBY2bKzSGjEvs23PfJmDs4mTb5JE

Ślad GPS:

https://drive.google.com/file/d/1aKVkvICaatrPEe3cbX_EASK4S-O5rlw8/view?fbclid=IwAR0mkLGWUXlU3IESGvikyiOqF3VfxU3i6Sko3x64TpG68Qy56DTkLvR9ITo

 

Ważne informacje:

  1. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny ale konieczne jest zgłoszenie przez formularz.
  2. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia, każdy uczestnik bierze udział na własną odpowiedzialność.
  3. Każdy uczestnik powinien stosować się do zaleceń sanitarnych, tzn zachowywać min 2 metry odstępu od pozostałych oraz zasłaniać usta i nos w przestrzeni miejskiej oraz na starcie i punkcie regeneracyjnym.
  4. Prosimy mierzyć siły na zamiary, 50 km to nie przelewki, prosimy wziąć pod uwagę trudności związane z pokonaniem szlaku i wiążące się z tym szybsze zejście z trasy.

Spotkanie pośniegołazowe:

W tym roku ze względu na panujące obostrzenia dotyczące przede wszystkim spotykania się w zamkniętych pomieszczeniach, spotkanie się nie odbędzie. Osoby które w tym roku zdobędą odznakę Wielkiego Śniegołaza proszone są o kontakt mailowy z organizatorem. Będzie możliwy odbiór osobisty lub wysłanie odznaki pocztą po uprzednim opłaceniu kosztów wysyłki.

Organizatorzy:

Akademicki Klub Turystyczny GDAKK działający przy PTTK Oddział Studencki w Gdańsku reprezentowany przez zespół organizacyjny w składzie:

  • Tomasz Jegliński nr tel 600 229 736
  • Martyna Meyna nr tel 517 291 177
  • Łukasz Sojka nr tel 791 800 757

Kontakt przed lub po wydarzeniu: akkgdakki@gmail.com