9 października, 2018

Kim jesteśmy?

Jesteśmy jednym z najprężniej działających klubów turystycznych w Trójmieście. Działamy w ramach Oddziału Studenckiego PTTK w Gdańsku. Od ponad 50 lat zrzeszamy studentów i młodych absolwentów, których łączy pasja podróżowania po regionie, kraju i świecie.

Nasza aktywność obejmuje głównie piesze wędrówki. Zainteresowania naszych Klubowiczów są jednak obszerniejsze. Zrzeszamy miłośników każdego rodzaju turystyki: górskiej, rowerowej, pasjonatów żeglarstwa czy kajakarstwa. Jednym z podstawowych zadań klubu jest przekazywanie wiedzy na temat zasad organizowania imprez turystycznych. Co roku przeprowadzamy Kurs Organizatora Turystyki PTTK (OT PTTK).

Tworzymy zgraną paczkę przyjaciół. Oprócz spotkań klubowych, spędzamy wspólnie czas na rajdach turystycznych, bawimy się na różnych imprezach (biesiadach przy gitarze, meczach, wyjściach do kina, koncertach, przy planszówkach). Jedną z naszych tradycji jest obchodzenie sylwestra na wspólnym wyjeździe w niepowtarzalnym górskim otoczeniu.

AKT GDAKK jest doskonałym przykładem jak organizacja może służyć wszystkim zrzeszonym w niej klubowiczom i być jednoczenie otwarta na innych ludzi, którym bliskie są idee turystyki zorganizowanej.

Jako klub jesteśmy organizatorem wielu imprez turystycznych, które z roku na rok zdobywają coraz większą popularność. Są to między innymi: Śniegołazy oraz Kaszubska Włóczęga, której zeszłoroczna edycja przyciągnęła ponad 600 uczestników. Nasi Klubowicze organizują również cykl imprez na orientację o nazwie Puchar GDAKKa.

Dla wielu absolwentów – dawnych klubowiczów, AKT GDAKK pozostał na zawsze w pamięci jako symbol niezapomnianych wypraw i zwariowanych imprez z okresu studiów, a także jako miejsce zawarcia niezłomnych przyjaźni.

Dołącz do nas, a przekonasz się, jak niepowtarzalny jest smak przygody, jak zwariowane może być życie studenta i jakich wspaniałych ludzi można u nas spotkać! 🙂 To bardzo proste, po prostu wpadnij na nasz rajd lub spotkanie klubowe. Zapraszamy!

E-mail:  akkgdakki@gmail.com
w sprawach kursu OT: kursturystyki@gmail.com
Facebook:  http://fb.com/KlubTurystycznyGDAKK