8 grudnia, 2021

II Rajd Kursancki- Uciec przed apokalipsą

W 2021 nikt nie spodziewał się tego co nadejdzie. Miliardy nieświadomych ludzi, nie wiedziało, że wkrótce przeżyją tylko nieliczni, a wszystko za sprawą zbliżającej się katastrofy na skalę światową, której sprawcą było Słońce.
Dziwne zmiany na Słońcu, które naukowcy za późno odkryli, w ciągu kilku, kilkunastu godzin miały wysterylizować (wyniszczyć) całą planetę ze znanego nam życia.
Jedynym ratunkiem dla ludzi jest odnalezienie super schronów, które są przystosowane, by przetrwać podobną katastrofę. Fakt, że są one bardzo dobrze ukryte i jest ich tylko kilkanaście na świecie oraz posiadają ograniczone miejsca dodatkowo komplikuje już beznadziejną sytuację.
Wyobraźcie sobie, że dowiadujecie się o tym będąc w pociągu, jadąc jak gdyby nigdy nic do domu, pracy, załatwić ważną sprawę w innym mieście czy po prostu na wycieczkę. Wybucha panika, pociąg staje, ludzie uciekają w popłochu, w każdym możliwym kierunku, a na stacji zostajecie tylko wy, całkiem obcy sobie ludzie, jedynie z tym co macie przy sobie. Jeden z was okazuje się być naukowcem, wydaje się, że wie o tym bardzo dużo i wie o jednym z tych schronów ulokowanym gdzieś w okolicy, ale potrzebuje pomocy, by się do niego dostać. Łączycie wspólnie siły, by przetrwać.
Czy uda wam się na czas dotrzeć do bezpiecznego schronienia? Czy dla wszystkich wystarczy miejsca? Jakie niespodzianki czekają na was po drodze, czego musicie się nauczyć i jakie dylematy rozwikłać, aby przetrwać apokalipsę?

Na II rajd kursancki pt. „Uciec przed apokalipsą” zaprasza :
Tomasz Dębski
Łukasz Jesiołowski

Sobota:
Spotykamy się o godzinie 9:30 w Kamiennej Karczmie

Dojazd:
7:52 Gdańsk Wrzeszcz – 8:29 Tczew
8:34 Tczew- 9:29 Kamienna Karczma
Zachęcamy do zakupów przed wejściem do pociągu. Na trasie będzie prawdopodobnie jeden sklep. Potem dopiero przed noclegiem.
Trasa będzie wynosiła około 22km.

Nocujemy w świetlicy wiejskiej w Bartel Wielki. Należy mieć własny śpiwór i karimatę. Nocleg na ziemi

Koszt:
Nocleg:
350zł/ilość uczestników
Bilety:
17,60zł bilet do kamiennej karczmy.
19zł w stronę powrotną (od 12 grudnia bilety drożeją)
Łącznie za bilety normalne na przewozy regionalne wyjdzie: 36,60zł.

Niedziela:
Trasa około 10km
Powrót planowany będzie z czarnej wody o godzinie 14:58 lub 16:25