9 sierpnia, 2022

O rajdzie

 

Piąta edycja marszu bosymi stópkami po plaży 🌅

Zapraszamy na piątą edycję Bosołazów – letniego, nocnego marszu wzdłuż plaży zakończonego ogniskiem.

Trasa

Rewa – Gdynia Babie Doły

Startujemy z okolic molo w Rewie. Serdecznie zachęcamy wszystkich aby a tym momencie zdjąć buty, dać poczuć swoim stopom piasek trójmiejskich plaż i przejść Bosołazy jak należy! Dalej udamy się plażą na Cypel Rewski i wzdłuż Rezerwatu przyrody Mechelińskie Łąki do Gdyni Oksywia, gdzie odpoczniemy przy ognisku.

Dojazd i powrót

Zachęcamy do dojazdu na rozpoczęcie Bosołazów z dworca głównego w Gdyni autobusem 146, który odjeżdża o godzinie 20:02. Powrót jest możliwy z Gdyni z przystanku Oksywie Dickmana autobusem nr 152 jadącym na dworzec główny od godziny 6:19 co 30 minut.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Dojazd i powrót

Zapisy

Chętne osoby zachęcamy do zapisów przez formularz (wystartuje już niedługo), co pomoże organizatorom w oszacowaniu liczby uczestników oraz sprawnym dopełnieniu formalności na starcie.

Czym w ogóle są te Bosołazy?

Bozołazy są imprezą turystyczną zainspirowaną nocnym 50-cio kilometrowym marszem zimowym – Śniegołazami (również organizowanymi przez nasz klub turystyczny GDAKK). W przeciwieństwie do Śniegołazów, Bosołazy są krótsze, trasa jest prosta (wzdłuż brzegu morza) a noc cieplejsza. No i stopy mogą odpocząć od butów. Element ogniskowy zachowaliśmy, w końcu ogniska są super. Dodatkowo na starcie będziemy zbierać darowizny na @Hospicjum Pomorze Dzieciom, z którym regularnie współpracujemy, więc koniecznie zabierzcie ze sobą gotówkę! Udział w Bosołazach jest bezpłatny. Każdy uczestnik bierze udział na własną odpowiedzialność. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia. Impreza odbędzie się bez względu na warunki pogodowe. Zapraszamy!!!

Regulamin

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem rajdu oraz z informacją o przetwarzaniu danych osobowych.

W przypadku startu z osobą nieletnią należy wypełnić potrzebne oświadczenie.

Co zabrać

  • Jedzenie i picie na drogę (na trasie nie będzie sklepów),
  • kiełbaski lub inne smakołyki na ognisko,
  • ubranie odpowiednie do warunków pogodowych, ewentualnie strój kąpielowy i ręcznik (kąpiel w morzu na własną odpowiedzialność),
  • latarkę/czołówkę,
  • sprawny i naładowany telefon,
  • pieniądze na bilety autobusowe,
  • koc lub karimatę,
  • opcjonalnie: aparat, gitara, śpiewnik.

Organizatorzy

Julia Wieczorkowska i Mariusz Firszt