3 listopada, 2022

Jesienny spacer z GDAKKiem

Jesień za oknami już w pełni. Dni są coraz krótsze, ciągle pada, jest zimno, szaro, ponuro i smutno. Najlepiej byłoby schować się pod kocem i przeczekać tak aż do wiosny. Zgadzasz się z tym? Bo my absolutnie nie! 😃 Jesień to najpiękniejsza pora roku, złota, kolorowa 🍂🍁 i nawet mimo nie zawsze idealnej pogody, to najlepszy czas na długie spacery. 🚶‍♀️🚶‍♂️Chcesz się o tym przekonać? Zapraszamy już w tę sobotę na wspólną jesienną wędrówkę. 🤩

Zbiórka

Stacja PKP Sławki, sobota 5 listopada 2022 godz. 12:20.

Dojazd

Kolejka PKM relacji Gdynia Główna – Kościerzyna

Gdynia Główna Sopot Gdańsk Wrzeszcz Gdańsk Kiełpinek* Żukowo Sławki
10:50 10:58 11:14 11:26 11:57 12:16

* tu dosiada się organizator

Własne auto – trasa nie jest pętlą, ale będzie możliwość powrotu po auto kolejką PKM.

Trasa

Sławki – Babi Dół, ok 15 km

Po drodze miniemy kilka starych kaszubskich wiosek, poznamy legendę na temat kamiennych kręgów i odwiedzimy dawne grodzisko. Nie zabraknie też pięknych widoków w jesiennych barwach i miejsc na odpoczynek. Trasa dość łatwa, w większości po szerokich drogach leśnych, momentami nawet asfaltowych, ale raczej niemożliwa do pokonania z małymi dziećmi.

Powrót

Wycieczkę kończymy na stacji PKP Babi Dół. Kolejki powrotne do Trójmiasta odjeżdżają o godz 16:38 lub 18:27. Bardzo możliwe, że zdążymy na tę wcześniejszą, ale nie będziemy się specjalnie spieszyć. Jeśli nam odjedzie, nuda nam nie straszna. Naszym celem jest miło i aktywnie spędzić czas, a nie gonić szybko na pociąg. Zalecam więc nastawić się na powrót po godz 18 i w związku z tym obowiązkowo zabrać latarkę! 🌟

Dla kogo

Wycieczka otwarta dla wszystkich, którzy uwielbiają jesienne spacery i także tych, którzy jeszcze nie wiedzą, że będą je uwielbiać. W szczególności zapraszamy osoby zainteresowane działalnością AKT Gdakk, będzie to też kolejna okazja, żeby nas poznać i nieco dowiedzieć się o naszym klubie.
Zwierzaki również mile widziane, ale tylko pod bacznym nadzorem właściciela. 😉

Co zabrać

  • Ubranie adekwatne do pogody,
  • czołówka/latarka obowiązkowo, bardzo prawdopodobne, że wycieczkę zakończymy po zmroku,
  • prowiant i picie na drogę, ciepła herbata w termosie bardzo wskazana,
  • przyjaciół, rodzinę, zwierzaka,
  • dużo dobrego humoru i pozytywnej energii.

Kontakt

Jeśli planujesz dołączyć, poza kliknięciem „wezmę udział”, daj znać w wiadomości lub tel.:
Łukasz Sojka, tel. 791 800 757

Organizator nie zapewnia ubezpieczenia. Uczestnicy biorą udział na własną odpowiedzialność. Wycieczka odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Wydarzenie na fb