4 grudnia, 2022

II RK – Szlakami Dzikiego Zachodu

Hołk Blade Twarze i Wy, bracia Indianie!

W imieniu wodza “Ślepa Mucha”, wywodzącego się z prastarego plemienia Gdakków, oraz szeryfa Lukasa zwanego Zrzędliwym, zapraszamy Was na pełną przygód wędrówkę szlakami dzikiego zachodu. 👣🏜 Indiańskie zwyczaje, kowbojskie pojedynki, dzikie konie, preria i gorączka złota – to wszystko i jeszcze więcej czeka na Was już w weekend 10-11 grudnia 2022🔜

W naszą podróż ku przygodzie ruszymy w sobotę skoro świt, punktualnie o 9:00 ze stacji kolei żelaznej we Wrzeszczu i udamy się na zachód. Na dziki zachód, do miasteczka Strzebielino Morskie. Zaleca się być na dworcu odpowiednio wcześniej, gdyż kolej dzikiego zachodu słynie z punktualności i nie czeka na spóźnialskich. ⚠️ Po dotarciu, dalej wędrować będziemy już pieszo. Droga będzie długa i nie zawsze w sprzyjających warunkach. Na każdym kroku mogą czyhać niebezpieczeństwa, wrogie indiańskie plemiona i groźni przestępcy. Ale nie poddamy się! Dzielnie pokonamy wszelkie przeciwności losu.

Cała przeprawa zajmie nam dwa dni, ale po drodze, mniej więcej po 20 km zatrzymamy się na nocleg w miasteczku Świetlino. 🏘 Goszczeni będziemy w sali zebrań lokalnej ludności, gdzie czekać na nas będzie ciepła izba, kawałek podłogi i dach nad głową. Nieopodal z pewnością dane nam będzie też uzupełnić zapasy żywności i wody.
Naszą przygodę zakończymy dnia drugiego w porze popołudniowej, po kolejnych ok 10 km marszu wrócimy z powrotem do Strzebielina a stamtąd w rejony bardziej cywilizowane znów udamy się koleją. 🚉

‼️Każdy śmiałek, który odważy się dołączyć do naszej wyprawy, winien zaopatrzyć się w ekwipunek niezbędny do przetrwania:

  • ✅śpiwór i karimatę,
  • ✅odzienie odpowiednie do warunków aktualnie panujących oraz zamienne, by godnie móc gościć na noclegu i nie urażać gospodarza,
  • ✅pochodnię, lampę naftową lub inne źródło światła na wypadek, gdyby mrok nas niespodziewanie zastał w drodze,
  • ✅prowiant i zapas wody na drogę.

Wierzymy, że dołączą do nas zarówno członkowie najdzikszych plemion rdzennej ludności indiańskiej jak i przedstawiciele kowbojskich nacji trudniących się wszelakimi zajęciami, również tymi haniebnymi. Zachęcamy, by swoim strojem jasno sygnalizować z kim mamy do czynienia.

Za udział w naszej wyprawie każdej osobie z osobna przyjdzie uiścić opłatę 20 sztuk złota. Ale czymże jest ta drobna cena, kiedy gorączka złota szaleje i wzbogacić się można znacznie bardziej!

Wyprawa odbędzie się bez względu na warunki panujące, nie zagwarantujemy Wam ubezpieczenia, ani nawet tego, że ujdziecie bez szwanku, za to zapewniamy świetną zabawę i niezapomnianą przygodę.

Start

Sobota 10 grudnia 2022 r. o 9:00 na stacji Wrzeszcz PKP.

Trasa

Około 20km w sobotę i 10 km w niedzielę.

Nocleg

Sala w Świetlinie.

Koniec

Powrót kolejką SKM ze Strzebielina w niedzielę 11 grudnia 2022 r. popołudniu.

Organizatorzy

  • Łukasz Sojka,
  • Sebastian Mucha.