16 lutego, 2022

IV Rajd Kursancki- Asterix i Obelix: Na ratunek Kakofonixowi

Czołem kursanci, GDAKKi, sympatycy!
50 lat p.n.e. Rzymianie zajęli całą Galię…. całą…? NIEEEE! Maleńka wioska w masywie Kaszubskim otoczona szańcami rzymskich (Agroturystycznych) obozów wciąż jeszcze stawia opór najeźdźcy! 💪
Galowie mężnie i bez problemów odpierali ataki natarczywych Rzymian, dzięki magicznemu napojowi. W tym samym jednak czasie nasz bard Kakofonix, po wielu niezbyt przyjaznych opiniach przyjaciół w kwestii gustu muzycznego, zdecydował się wybrać na pierwszy zlot bardów, aby udoskonalić swój kunszt muzyczny. Jednak jak to zwykle bywa zamiast napoju magicznego, zabrał ze sobą ….(dowiecie się na miejscu)…. . Po kilku godzinach odkryliśmy jego pomyłkę . Czas ratować przyjaciela, zanim wpadnie w kłopoty, nie mógł się zbytnio oddalić. Jedyne co nam po nim zostało to mapa…

 

TRASA
Sobota
Startujemy z Kartuz i idziemy ok 20 km (przy optymalnym wariancie – jak poprowadzą kursanci tego nie wiadomo 😛). Na trasie prócz podszkolenia z nawigacji w terenie będą również niespodzianki i dowiemy się co stało się z Kakofonixem.
Niedziela
Do przejścia mamy ok 12 km.
W tym dniu będzie mniej atrakcji imprezowych za to więcej przyrodniczych.
Przejdziemy przez Rezerwat Kurze Grzędy oraz Lybygość, odwiedzimy groty Mirachowskie oraz bunkier Gryfa Pomorskiego „Ptasia Wola” aby na końcu wspiąć się na punkt widokowy Szczeliny Lechickiej.
Jeśli nigdy w życiu tyle nie przeszedłeś lub uważasz, że to dużo, masz 2 opcje: nie przyjdziesz i ominie Cię ten rajd i okazja poznania świetnych, pozytywnie nakręconych osób, którzy lubią zapraszać na swoje nisko budżetowe wycieczki albo przyjść i się dobrze bawić 🙂

 

PRZEBIEG
Rajd będzie tematyczny, jeśli macie coś z czym nasz motyw, czyli uniwersum Asterixa i Obelixa Wam się kojarzy, śmiało przynieście ;D
Możecie również przebrać się w strój ulubionej postaci. Dla najlepszego stroju/rzeczy przewidziana nagroda*.
W trakcie rajdu będą gry i zabawy tematyczne oraz dla osób, które chcą się dowiedzieć jak działa mapa – trening orientacji w terenie.
Po przyjściu do szkoły jest organizowana wielka uczta galijska. Niestety dzika nie będzie, ale na pewno nie zabraknie magicznego napoju . Następnie po odpowiednim nasyceniu brzuchów pogramy w gry planszowe.

 

DOJAZD
Spotykamy się o godzinie 8:10 przy kasach biletowych SKM. Każdy kupuje bilet we własnym zakresie (cena normalnego biletu 10,40 zł).
8:25 rusza Pociąg Regio z Wrzeszcza do Kartuz czy tam będziecie czy nie maszynista czekać nie będzie 😃. Na miejscu jesteśmy o 9:27.

 

POWRÓT
Zbieramy się rano i idziemy do Lini skąd odjeżdża PKS o 13:32 do Wejherowa (cena 11 zł). Z Wejherowa SKM do cywilizacji.

 

NOCLEG
Szkoła Podstawowa w Mirachowie. Dostępne będzie kilka materacy takich cienkich do spania dla nielicznych. Będziemy mieli do dyspozycji salę gimnastyczną oraz hol główny. Będzie łazienka z ciepłą wodą w zlewie (prysznicy brak).

 

KOSZTA
Nocleg w szkole + koszta organizacyjne = 20zł. Koszta biletów SKM/PKS/Regio (w zależności od zniżek studenckich) ok. 30zł w obie strony (cena bez zniżek).

 

CO ZABRAĆ
– Kompas – kto może niech weźmie dla siebie
– wygodne buty, najlepiej górskie/wodoodporne
– plecak 30-50 litrów
– ciuchy adekwatne do pogody – ciepłe – prognozowane około 4*C
– wodoodporna kurtka
– czołówka 🙂
– śpiwór – może być lekki
– karimata / dmuchana mata
– obuwie na zmianę
– szczoteczka i pasta
– Dodatki do napoju magicznego 😉
– coś dodatkowego: poduszka/ciuchy na zmianę/kosmetyki jak ktoś musi itp.
– PLANSZÓWECZKI
– dużo energii i dobrego humoru!

 

ORGANIZATORZY
Marcin Kubiak 781-519-317
Matoczkin 511-411-023

 

*Nagrodą za strój Otisa będzie możliwość odpowiadania na pytanie: „Jak to jest być skrybą” 😂