I Rajd Kursancki – Szlakiem wstydliwej przeszłości

Czołem kursanci, GDAKKi i sympatycy!

Każdy z nas ma historie, o których mówić by nie chciał. Zapewne każdy z nas przeżył niezapomniane nocki, które do dzisiaj są tematem żartów, strachów, wspomnień/zapomnień i z pewnością nie jedna z nich nigdy nie ujrzała światła dziennego.
Wysilcie swoje umysły i uzbrójcie się w takie właśnie historie, a my opowiemy Wam naszą. Będzie to opowieść o studentach niczym nie różniącym się od nas, za wyjątkiem jednego: pomimo wieku dalej w ich sercach jest miejsce dla GDAKKa.

Tym jakże tajemniczym akcentem chcielibyśmy zaprosić wszystkich, którzy dobrnęli do tego miejsca, na I Rajd Kursancki, w trakcie którego posłuchamy trochę o GDAKKu 😊

TRASA
Do przejścia będzie ok. 20 km. Jeśli nigdy w życiu tyle nie przeszedłeś lub uważasz, że to dużo, masz 2 opcje: nie przyjdziesz i ominie Cię ten rajd i okazja poznania świetnych, pozytywnie nakręconych osób, którzy lubią zapraszać na swoje nisko budżetowe wycieczki albo przyjść i się dobrze bawić 🙂

PRZEBIEG
Rajd będzie tematyczny, jeśli macie coś z czym GDAKK Wam się kojarzy, śmiało przynieście 🙂
Możecie również przebrać się w strój starego wędrowca, włóczykija, osobę oczytaną (kto wie ten wie). Dla najlepszego stroju/rzeczy przewidziana nagroda.
W trakcie rajdu będą gry i zabawy tematyczne oraz dla osób, które chcą się dowiedzieć jak działa mapa – trening orientacji w terenie.
Po przyjściu do szkoły jest organizowana wielka uczta gdakkowa – kolacja z kanapkami w roli głównej. Następnie po odpowiednim nasyceniu brzuchów pogramy w gry planszowe.

DOJAZD
Zbieramy się na przystanku Gdańsk Wrzeszcz o godzinie 7:45. Zajmujemy cały tył PKMki. Mamy 5 min na przesiadkę w Kościerzynie i cały peron do przejścia, więc proszę o skupienie!!
Rajd zaczniemy oficjalnie ok. 10:00.
Godzinowy rozkład:
– Gdańsk Wrzeszcz 7:54 (peron I / tor 4) -> Kościerzyna (peron I) 9:09
– Kościerzyna (peron II) 9:14 -> Lipusz 9:31

POWRÓT
Idziemy pieszo do Sulęczyna ~~8km
PKS w zależności od tempa….
Opcja dla chętnych:
– 15:12 -> 15:56 w Kartuzach, idziemy na pizzę w Kartuzach i o godz. 17:15 PKS do Gdańska PKS
Opcja dla leniwych:
– 15:12 -> 17:10 w Gdańsku PKS
– 16:06 -> 18:10 w Gdańsku PKS

NOCLEG
Spokojnie, tym razem nocujemy w szkole podstawowej, która jest póki co na etapie dogadywania szczegółów na namioty jest jeszcze za ciepło 😉
Nocleg w Szkole Podstawowej w Mściszewicach 🙂
Duża sala gimnastyczna raczej będzie służyć wyłącznie do spania.

KOSZTA
Będzie zrzutka – 10-13 zł na organizację rajdu + koszta nocowania w szkole + koszta biletów PKM + PKS (~~20zł)

ORGANIZATORZY
Marcin Kubiak 781 519 317
Karol Wroński