Spacerek Integracyjny

Akademicki Klub Turystyczny AKT GDAKK rusza właśnie z kolejną edycją Kurs Organizatora Turystyki PTTK 2019/2020, którą tradycyjnie poprzedza spacerek integracyjny, na który serdecznie wszystkich zapraszamy!

Spacerek Integracyjny to świetna okazja, żeby się wzajemnie poznać: oprócz przyszłych uczestników kursu OT, udział w nim wezmą również członkowie i sympatycy naszego klubu.Jest to świetna szansa, żeby zanurzyć się po uszy w atmosferze GDAKKa, dowiedzieć się więcej o kursie i wspaniale z nami spędzać czas.

Spotykamy się w niedzielę, 27 października 2019, o godzinie 10:40 przed zabytkowym budynkiem dworca kolejowego Gdańsk – OSOWA.

Jak tam dotrzeć?
POCIĄGIEM:
z Wrzeszcza SKM o 09:46 (na Osowej o 10:16)
z Gdyni Głównej SKM (kierunek Wrzeszcz) o 10:11 (na Osowej o wczesnej 10:29)

AUTOBUSEM:
Gdańsk Główny: autobusem linii 210 o 09:09 lub 10:04
(autobus ten zaczyna swoją trasę na ul. Gościnnej a następnie przejeżdża też przez Orunię, Śródmieście Gdańska, Suchanino, Piecki-Migowo, Matarnię oraz port lotniczy) przy Dworcu Osowa PKP o 10:03

Stamtąd udamy się na przechadzkę pieszym oznakowanym „Szlakiem Źródła Marii”. Warto wiedzieć, że ów szlak powstał za przyczyną naszego klubu. Po drodze zobaczymy wszystko, co ten szlak ma do pokazania: ładne widoki, sklep na uzupełnienie zapasów, szczyt Góry Studenckiej (najwyższy szczyt Gdańska, mający aż 180 m n.p.m.) i dotrzemy do tytułowego Źródła Marii, słynącego z licznych cudów. Nie obędzie się oczywiście bez szeregu gier i zabaw integracyjnych, w których można brać czynny albo bierny udział. A może po drodze czeka nas ognisko? Kto wie 😉

Spacer oficjalnie zakończymy późnym popołudniem, na końcu szlaku, czyli w Gdyni Wielkim Kacku. Ale wiadomo już teraz, że tradycyjnie na końcu udamy się jeszcze na zasłużoną pizzę 😉

Jak się przygotować:
– wygodne buty (nasz szlak liczy dobre 10 km),
– przyodziewek adekwatny do warunków pogodowych,
– drobne na bilety,
– jakieś przekąski zdatne do przygotowania na ognisku,
– może też przydać się jakieś źródło światła, na wypadek gdyby ktoś zasiedział się w lesie

Telefon do organizatora:
Martyna 517291177

Każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność. Organizator nie zapewnia ubezpieczenia.
Spacerek odbędzie się niezależnie od pogody, więc do zobaczenia w niedzielę!