V Rajd Kursancki – Uczta u Hoggosa

…i rzekł król Hoggos do cór swych: wyprawcie mi ucztę nim grabić Pomezan wyruszę…  i wezwały do pomocy córy swych pomocników… niebiesko-czerwono-biało-żółty sztandar nieśli, a zakon ich AKK GDAKK się zwał…

 W roku pańskim 1456 król Hoggos, władca jednej z pruskich prowincji, mieszącej się pomiędzy Zalewem, jeziorem Drużno oraz rzekami Pasłęka i Wąska, postanowił wyruszyć na kolejną wyprawę łupieżczo-grabieżczą na tereny Pomezanii. Jako, że na wyprawach takich ciężko o dobrą strawę, rozkazał swym trzem córką: Micie, Cadynie oraz Pogezanie wyprawienie wielkiej uczty. By spełnić zachciankę ojca, córy wezwały swych wiernych poddanych by pomógł im w przygotowaniach. Czy Hoggos naje się do syta i upije do nieprzytomności? To wszystko zależeć będzie od wielkich mistrzów zakonu AKK GDAKK.
 
Serdecznie zapraszamy na V Rajd Kursancki „Uczta u Hoggosa”, który odbędzie się 13-14 kwietnia 2019. W trakcie rajdu zwiedzimy malownicze tereny Wysoczyzny Elbląskiej, poznamy trochę jej historii, odwiedzimy Mitę, Cadynę w ich grodach a także poszukamy Pogezany na jej leśnych włościach.
 
1. Przebieg
Rajd rozpocznie się w Tolkmicku około 9:30, trasa około 30 km po Wysoczyźnie Elbląskiej, 3 sklepy po drodze (start, środek oraz bliżej końca rajdu) z elementami przygodowo-krajoznawczymi.
Drugi dzień trasa około 15km lub wcześniejsza ewakuacja PKS o 9:29. Koniec w Elblągu (potem pociąg lub bus do Gdańska)
 
2. Dojazd
Z Gdańska :
Gdańsk Dworzec autobusowy 6:30 – Elbląg 7:40
Elbląg 8:15 – Tolkmicko 9:03 bus Noir S.A
 
Możliwość parkowania w Tolkmicku, Kadynach (środek rajdu) i Łęczu (koniec rajdu).
 
3. Nocleg
Nie szkoła, nie plebania, nie las, nie remiza.
 
Pod dachem, z ogniskiem, bez prysznica, z możliwością spania we własnym namiocie (ale nie ma miejsca na hamak).
Potrzebna będzie karimata oraz śpiwór.
Kolacja wspólna przy ognisku.
 
4. Co zabrać:
– ubrania adekwatne do warunków pogodowych i wygodne buty
– śpiwór i karimatę
– czołówkę/latarkę (obowiązkowo!)
– jedzenie na drogę, coś na ognisko i wspólną kolację, odświeżające napoje 😉
– instrumenty muzyczne i śpiewniki
– ,oże też przydać się kompas
 
Uwaga! Organizator nie zapewnia ubezpieczenia. Ubezpieczamy się we własnym zakresie. Każdy uczestnik bierze udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.
 
Kontakt do organizatorów:
Paweł Dziennik
609 922 989
 
Olga Michałowska
535 998 707