Regionalne pomorskie obchody Światowego Dnia Turystyki

W tym tygodniu odbyły się regionalne pomorskie obchody Światowego Dnia Turystyki zorganizowane przez Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka i Prezesa Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej Martę Chełkowską. Obchody uświetniło wielu ważnych gości m.in. Wicemarszałek Senatu, dwóch Senatorów oraz Wojewoda Pomorski. Nasz Klub reprezentował nasz kolega Mario.

Tegoroczny ŚDT odbywał się pod hasłem “Nowe spojrzenie na turystykę”, co dało się odczuć w wypowiedziach gości, którzy mówili głównie o zmianach w turystyce jakie zaszły przez ostatnie lata, głównie związanych z pandemią i wojną w Ukrainie. Ważną częścią gali było wręczanie odznaczeń i nagród m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski dla Kapitana Jerzego Kulińskiego przyznany przez Prezydenta Andrzeja Dudę, Medal Komisji Edukacji Narodowej, oraz Odznaki Honorowe “Za Zasługi dla Turystyki” przyznawane przez Ministra Sportu i Turystyki. Nagrodę za 50-lecie istnienia dostał również nasz zaprzyjaźniony klub SKPT. Obchody zakończyły się częścią artystyczną i networkingiem.

Nasz Klub również będzie obchodził ŚDT oraz swoje Imieniny już w najbliższy weekend 7-9 października w Wejherowie. W planach jest mi.in. Rajd Grzybny oraz wspólny posiłek i śpiewanie przy ognisku. Więcej szczegółów i formularz do zapisów można znaleźć w wydarzeniu fb i naszej stronie