IV Rajd Kursancki – W poszukiwaniu energii jądrowej

Zapraszamy na kolejny Rajd Kursancki. Tym razem wyruszamy na poszukiwanie pierwszej polskiej elektrowni atomowej w okolicy Żarnowca. Więcej informacji od organizatora poniżej.

Kiedy?

16/17 marca 2019 roku

Start:
Zbiórka będzie na dworcu PKP w Gdańsku Wrzeszczu o 6:55 przy kasach, skąd pojedziemy SKM o 7:10 do Wejherowa. Tam przesiądziemy się na PKS do Krokowej i kolejny PKS do Lubkowa nad Jeziorem Żarnowieckim (powinniśmy tam dotrzeć ok. 9:20).

Trasa:
Trasa będzie fajna (mam nadzieję) z różnymi ciekawostkami i niespodziankami. Jeszcze nie wiem, ile będzie dokładnie kilometrów, ale nie przewiduję, żeby było więcej niż 20 km dnia pierwszego i ok. 8 km drugiego dnia.

Nocleg:
Śpimy w szkole. Nocleg w warunkach turystycznych, należy mieć własną karimatę i śpiwór oraz obuwie zmienne. Na miejscu będzie dostępny czajnik bezprzewodowy, talerze, sztućce itp. Będziemy mieć do dyspozycji salę gimnastyczną (jako miejsce do spania) oraz stołówkę.

Koszt noclegu wyniesie od 12 zł od osoby. Opłatę za nocleg płaci każda osoba pozostająca w szkole w czasie kolacji lub później.

Zakończenie:
Drugiego dnia przejdziemy się kawałek i pojedziemy autobusem PKS do Wejherowa gdzie będziemy o 13:15. Tam pójdziemy na pizzę. SKM do Gdańska odjeżdżają mniej więcej co 20 min.

Wcześniejszy powrót:
Będzie możliwy wcześniejszy powrót z miejsca noclegu w sobotę autobusem PKS o 19:00 do Wejherowa i następnie SKM o 19:52 do Gdańska lub w niedzielę PKS o 6:50, 8:50 i 10:35 do Wejherowa i następnie SKM odpowiednio o 7:50, 9:32 (jeśli dobiegniecie) lub 9:52 i 11:32.

Sklepy:
Sklepy na pewno będą na starcie i mecie, a czy coś będzie po drodze, to się jeszcze okaże.

Co zabrać:
– solidne obuwie (będziemy chodzić częściowo poza ścieżkami leśnymi),
– ubranie adekwatne do warunków pogodowych,
– picie na drogę,
– jedzenie na drogę,
– jedzenie na wspólną kolację (będzie możliwość zakupienia na końcu trasy),
– stuptuty,
– czołówkę lub latarkę i baterie do nich,
– obuwie zmienne do szkoły,
– śpiwór i karimatę,
– pieniądze na transport i nocleg,
– dla chętnych strój kąpielowy – w końcu będziemy nad jeziorem.

Każdy uczestnik idzie na własną odpowiedzialność.
Organizator nie zapewnia ubezpieczenia.
Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Organizator:
Mariusz Firszt – 509 582 982