II Rajd Kursancki – Elfy vs. Krampus

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. W przygotowaniach pomagają Św. Mikołajowi zastępy elfów: majstrują zabawki, wesoło podśpiewują kolędy, szykują świąteczne wypieki, wokół roztacza się świąteczna atmosfera… Nikt nie spodziewa się, że wśród nich czai się obrzydliwy zdrajca! 

To wstrętny Krampus*!

Ten nietuzinkowy indywidualista ma własną wizję tego, jak powinno wyglądać Boże Narodzenie i jak zmusić dzieci do posłuszeństwa (ból, krew i łzy).
Czy elfy zdołają na czas zdemaskować sabotażystę we własnych szeregach i uratować Święta przed katastrofą? Czy też zatriumfuje Krampus i dzieciaki, zamiast prezentów na święta, dostaną srogą chłostę i inne, wymyślne kary cielesne?
To rozstrzygnie się już podczas II Rajdu Kursanckiego AKK GDAKK, który odbędzie się w dniach 15-16 grudnia 2018!

DOJAZD
Wyruszamy ze stacji kolejowej w Sławkach (gm. Somonino). Pociąg SKM wyrusza z Gdyni Gł. o godz. 7:27, z Wrzeszcza o 7:50, a na miejsce ma dotrzeć o 8:43 i tam się spotkamy 🙂
Uwaga! W bilety przejazdowe zaopatrujemy się we własnym zakresie.

PRZEBIEG
Dzień I
Do przejścia będzie około 15 km ( w tym rozbudowana, całodzienna gra terenowa i inne atrakcje, które na trasie naszego przemarszu przygotowali organizatorzy). Po drodze po około 3km będzie możliwość wstąpienia do sklepu, większego i dobrze zaopatrzonego. W planach mamy ognisko, zaopatrzcie się więc tam w kiełbaski itp. Następny sklep będzie dopiero w miejscowości, gdzie nocujemy (otwarty do 20.00).
Dzień II
Bazę opuszczamy o 10:00. Do przejścia mamy 12 km. Trasa kończy się w Egiertowie, gdzie znajduje się mała, urocza pizzeria z pyszną pizzą, którą tradycyjnie zakończymy rajd 🙂
Dla tych, co będą musieli wracać szybciej, będzie możliwość urwania się wcześniej- szczegóły poniżej.

NOCLEG
Nocleg zaplanowany jest w remizie OSP, więc warunki będą turystyczne (należy zabrać śpiwór i karimatę – śpimy na podłodze). W remizie jest dostępna kuchnia z podstawowym sprzętem, łazienka, ale nie ma prysznica. Szacunkowy koszt noclegu wynosi 20zł w zależności od ilości osób.
Bardzo byśmy chcieli, aby na wieczornej kolacji oprócz kanapek, pojawiło się kilka tradycyjnych dań świątecznych. Zachęcamy, abyście zabrali z sobą składniki na coś wyjątkowego.

Uwaga! Po frekwencji na I RK i z uwagi na ograniczone miejsce w bazie, organizatorzy nie przewidują scenariusza, w którym ktoś przyjeżdża wieczorem tylko na nocleg i imprezę.

POWRÓT
Rajd zakończy się w godzinach popołudniowych w Egiertowie. Przewidujemy jeszcze tradycyjną wizytę w tamtejszej pizzerii. Planowany powrót PKS-em do Gdańska o 14:20.
Będzie też możliwość szybszego powrotu w niedziele rano: PKS z Egiertowa do Gdańska o 9:56 i 10:27. W razie czego, najbliższa stacja PKM jest 3 km dalej.

CO ZABRAĆ: 
1. Ubranie adekwatne do warunków pogodowych i wygodne buty
2. Śpiwór i karimatę
3. Buty na zmianę (kapcie do chodzenia po bazie)
4. Czołówkę/latarkę (obowiązkowo!)
5. Jedzenie na drogę, coś na ognisko i wspólną kolację, odświeżające napoje 😉
6. Planszówki, instrumenty muzyczne i inne umilacze
7. Może też przydać się kompas

Uwaga! Organizator nie zapewnia ubezpieczenia. Ubezpieczamy się we własnym zakresie. Każdy uczestnik bierze udział w wycieczce na własną odpowiedzialność. Rajd odbędzie się bez względu na warunki pogodowe.

Organizatorzy:

Sabina Snoch-Kruszyńska
Mateusz Kruszyński


*) Krampus to złośliwy diabeł z niemieckiego folkloru (przede wszystkim bawarskiego), piekielny odpowiednik dobrotliwego Weihnachtsmanna (Św. Mikołaja). Przychodził nocą w wigilię Bożego Narodzenia i porywał z łóżeczek niegrzeczne dzieci, które potem okrutnie dręczył. Bardzo pomysłowe – nie trzeba wydawać pieniędzy na prezenty, a dzieci cały rok są grzeczne.