8 listopada, 2023

I Rajd Kursancki – Tropem Sherlocka Holmesa

Całe nasze życie stanowi jeden wielki wysiłek, by uciec przed banałem egzystencji!

🎩 🕵🏼Witajcie, szanowni detektywi! Jest nam niezmiernie miło zaprosić Was na I Rajd Kursancki, który odbędzie się w duchu największego brytyjskiego detektywa, Sherlocka Holmesa. Przygotujcie swoje peleryny i lornetki, bowiem wyruszamy na tajemniczą wyprawę!

🔎 Podczas tej intrygującej ekspedycji przemierzamy kilkanaście kilometrów w malowniczej okolicy Jaru rzeki Raduni i kaszubskich lasów. Na spoczynek zawitamy w niezbadanej Szkole Podstawowej w Pomlewie, gdzie spodziewać się możecie wspólnej kolacji, planszówek i wielu innych atrakcji. Następnego dnia czeka nas około 7 kilometrów marszu i triumfalne zakończenie wydarzenia w lokalu w Przywidzu, które uświetnimy wspólną pizzą. Powrót z Przywidza PKS-em, planowo o godz. 14:49.

🚂 Zbiórka

Sobota, 18.11.2023, godz. 7:20 Dworzec PKP Gdańsk Wrzeszcz.
Odjazd pociągiem 7:46*, przyjazd do Babiego Dołu o godz. 8:36.
Osoby podróżujące komunikacją miejską mogą dosiadać się do pociągu REGIO, który rusza z Gdyni Głównej o godzinie 7:15 (REG96903*).
*w związku ze zmianą rozkładu jazdy PKP przewidzianą na 12 listopada 2023, godziny mogą ulec zmianie. Będziemy Was informować na bieżąco.

💸 Koszty

Bilety. Pociąg REGIO: cena biletu normalnego: 12 zł, ulgowego: 5,88 zł. Powrotny PKS: 13,50 zł normalny bilet, 6,62 zł ulgowy studencki. Bilety na przejazdy należy kupić sobie samodzielnie.
Organizacja: mapy, nocleg i atrakcje: 3 funty i 80 pensów (w przeliczeniu: 20 zł/os).
🧃W celu uzupełnienia zapasów, odwiedzimy sklep na początku wyprawy w Babim Dole oraz przed samym noclegiem w Pomlewie.
🧩 Nasza wyprawa to nie tylko piesze wędrowanie! W trakcie rajdu przygotowaliśmy wiele przystanków z zadaniami, które pozwolą Wam rozwinąć Wasze detektywistyczne umiejętności i logiczne myślenie. Rozwiązujcie zagadki i może uda Wam się odkryć tajemnicę związaną z tym rajdem…
🎩 Przygotujcie się na pełną klimatu przygodę w towarzystwie Sherlocka Holmesa! Przebrania w duchu epoki XIX wieku mile widziane!

Co zabrać

🔦 Zastanawiacie się, co poza waszymi detektywistycznymi zmysłami powinno się znaleźć w waszych plecakach z niezbędnym ekwipunkiem?
Już spieszymy z podpowiedzią!
* gotówkę,
* kompas,
* ważną legitymację studencką (o ile ją posiadacie),
* prowiant na drogę,
* wygodny plecak 30-50 l,
* śpiwór,
* karimatę/dmuchaną matę (ale będą też dostępne materace!),
* ubrania adekwatne do pogody,
* wygodne buty trekkingowe,
* kurtkę przeciwdeszczową,
* naładowaną czołówkę/latarkę (obowiązkowo!),
* buty na przebranie w szkole,
* menażkę, sztućce, kubek,
* skarpetki/koszulka/dresy itp. na zmianę,
* przybory higieniczne (szczoteczka i pasta),
* instrumenty muzyczne, śpiewnik,, planszówki
* stroje akcesoria w duchu Sherlocka Holmesa!

Kontakt do organizatorów

🕵🏼‍♀️ Doris Watson: tel. 784 419 881
🕵🏻‍♂️ Tomek Holmes: tel. 602 836 197

Organizator nie zapewnia ubezpieczenia, ubezpieczamy się we własnym zakresie. Każdy uczestnik bierze udział na własną odpowiedzialność. Osoby niepełnoletnie tylko pod opieką dorosłego rodzica/upoważnionego opiekuna.
To niezapomniane wydarzenie, które pozwoli Wam poczuć ducha detektywistycznego śledztwa i cieszyć się wspaniałą przygodą. Czekamy na Was!